Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Godło Polski

turniej herosow logo

W dniu 11.05.2017r odbył się „II MITYCZNY TURNIEJ HEROSÓW” To II edycja imprezy plenerowej, która ma na celu integrację młodzieży przebywającej w ośrodkach wychowawczych i ośrodkach socjoterapeutycznych z lokalną młodzieżą szkolną.

Do zmagań turniejowych zgłosiło się 21 drużyn z 11 placówek oświatowych z województwa świętokrzyskiego, ale także z Mazowsza i Małopolski: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kolonii Szczerbackiej, Podzamczu, Wojnowie, Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych Goździków (województwo mazowieckie), Zespół Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych Wielkie Drogi (województwo małopolskie), Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych Skarżysko - Kamienna, Gimnazjum w Rakowie, Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali.


Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Kielecki – Michał Godowski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik. Naszą imprezę uświetniła swoją obecnością pani Anna Obara – wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Sponsorzy, którzy wsparli naszą imprezę to: Kino Helios Kielce, Radio Kielce, Targi Kielce S.A., gościniec Biała Róża w Rudkach oraz hotel Paradiso w Suchedniowie.


Imprezę rozpoczął o godzinie 10:40 pan dyrektor Piotr Koźmin wraz z panią wicedyrektor Małgorzatą Barczyk oraz panią kierownik do spraw opiekuńczo – wychowawczych Martą Nakonieczną. Tak jak w poprzedniej edycji, nasi goście mieli do wykonania 12 prac inspirowanych pracami Herkulesa, jednak część konkurencji zostało zmienionych aby turniej był atrakcyjny dla wszystkich. Walka między uczestnikami była zacięta, jednak miejsca na podium są tylko trzy.


O godzinie 15:30 zakończyliśmy turniej i wyłoniliśmy zwycięzców. Miejsca na podium zajęli;


I miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu,

II miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie,
III miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nagrodę specjalną otrzymał Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kielcach.


Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy zabrali ze sobą puchary, medale oraz nagrody.


 


 

turniej herosow logo

W dniu 29 września 2016 odbył się I MITYCZNY TURNIEJ HEROSÓW w naszym Ośrodku. Organizatorami turnieju byli: Anna Poniewierka, Katarzyna Bednarczyk, Łukasz Dziopa i Piotr Chrząszcz. Udział w naszej imprezie wzięło 9 drużyn :

- Gimnazjum w Rakowie - „Grzegorze”
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wojnowie – „Wojownicy” i „ Żubry”
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ostrowcu – „Pioruny” i „Ogniki”
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Goździkowe – „Amazonki” i „Wysłannicy Tezeusza”
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rembowie - „Bezimienni” i „Niezniszczalni”

Pan Dyrektor Piotr Koźmin raz z Wice dyrektorem Panią Małgorzatą Barczyk i Kierownikiem ds. opiekuńczo – wychowawczych Panią Martą Nakonieczną równo o godzinie 11:00 rozpoczęli zmagania turniejowe. Każda drużyna w skład której wchodziło trzech wychowanków oraz opiekun drużyny mieli jak w najkrótszym czasie wykonać 12 prac Herkulesa:

1. Zabicie lwa nemejskiego
2. Zabicie hydry lernejskiej
3. Schwytanie łani kerynejskiej
4. Schwytanie dzika erymantejskiego
5. Oczyszczenie stajni Augiasza
6. Przepędzenie ptaków stymfalijskich
7. Schwytanie byka kreteńskiego
8. Schwytanie klaczy Diomedesa
9. Zdobycie pasa Hippolity
10. Uprowadzenie trzody Geriona
11. Przyniesienie złotych jabłek z ogrodu Hesperyd
12. Sprowadzenie Cerbera z Hadesu

Na każdym stanowisku wychowankowie mieli do wykonania zadania sportowe, logiczne oraz zadania na spostrzegawczość. Zabawa była przednia ale Herosi mogą być tylko jedni. Turniej zakończyliśmy o godzinie 15:00 a miejsca na podium zajęli:

Miejsce I - drużyna „ Wojowników” z MOW Wojnów
Miejsce II – drużyna „Bezimienni” z MOW w Rembowie
Miejsce III – drużyna „Amazonki” z MOW w Gożdzikowie

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom a zwycięzcy zabrali do domu puchar oraz medale.