Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem. A u żłobka Matka Święta,czuwa sama uśmiechnięta nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, pastuszkowie od swych trzód. Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni. Gdzie się spełnił cud, gdzie się spełnił cud.
Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała! Włożyła na czoło, księżycowe koło, lecą z płaszcza gwiazdy złote, gdy potrząśnie połą. Z lodu berło trzyma, tchu ni głosu nie ma. Idzie, idzie, smutna, cicha, ta królowa zima! Idzie martwą nogą wyiskrzoną drogą, postanęły rzeki modre, do morza nie mogą. Gdzie stąpi, gdzie stanie, słychać narzekanie: - Oj, biedne my kwiaty, trawy, co się z nami stanie! - Przed nią tuman leci, straszy małe dzieci... A my dalej do komina: - Nie puścim waszeci!
Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje, znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem, a my do Betlejem, do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga! Pewnie do uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym spieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem.
Całunem śniegu przysypany, biały park w szarą ciszę pogrążył się cały i z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada wije się sennie i w dali gdzieś ginie, wije się cicho po białej równinie. I biegną ławki aleją szeregiem, samotne, puste, ubielone śniegiem.
Oj, maluśki, maluśki, maluśki jako rękawicka. Alboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka. Cy nie lepiej Tobie by, Tobie by siedzieć było w niebie, wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. Tam ci zawsze słuzyły, słuzyły prześliczne janioły, a tu lezys sam j eden, sam jeden jako palec goły.

Zima

djZima – jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali roku, umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego, zazwyczaj zestaloną (zamarzniętą) formą opadu i osadu atmosferycznego, a większość świata roślin i zwierząt przechodzi okres uśpienia.

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

20181207 095511

W dniu 7 grudnia 2018r., w sali gimnastycznej Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie odbyła się IV edycja Mikołajkowego Turnieju w Tenisa Stołowego. Celem wydarzenia była popularyzacja wśród wychowanków Ośrodka dyscypliny sportowej, jaką jest tenis stołowy, propagowanie zasad fair – play, a także umożliwienie wychowankom porównania swoich umiejętności w warunkach rywalizacji sportowej. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie rozgrywek byli: Piotr Chrząszcz – nauczyciel wychowania fizycznego i Łukasz Dziopa – wychowawca. Eliminacje do turnieju odbyły się podczas zajęć wychowania fizycznego, wyłoniono uczestników z wszystkich grup wychowawczych. Rozgrywki prowadzone były do 2 wygranych setów Cały Turniej przebiegał w miłej atmosferze, a uczestnicy walczyli w duchu fair – play.

Po zmaganiach przy stołach wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce – Kacper
II miejsce – Eryk
III miejsce – Patryk

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i sportowe postawy, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje!

 


 Przygotowali: Ł. Dziopa, P. Chrząszcz

 

IMG 20181203 080839

W dniu 3 grudnia 2018r. podopieczni naszego Ośrodka, jak co roku, wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Reprezentowali nas wychowankowie Jakub oraz Amadeusz pod opieką wychowawczyni Marty Sławskiej. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej. Teraz mogliśmy zaprezentować to wszystko, co udało nam się stworzyć. Na tegoroczny kiermasz przygotowaliśmy choinki, stroiki, kolorowe szyszki i zawieszki oraz aniołki. Przeróżne ozdoby świąteczne na każdym stanowisku lśniły i kusiły swoim niepowtarzalnym urokiem. Atmosfera podczas kiermaszu była radosna i wprowadziła nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Ręcznie robione świąteczne stroiki zostały przygotowane na zajęciach w ramach współpracy kół zainteresowań: plastycznego „Agat” pod opieką wychowawczyni pani M. Sławskiej oraz sportowego „FC Rembów” pod opieką wychowawczyni pani M. Koteckiej. W trakcie przygotowań najbardziej wyróżnili się wychowankowie: Patryk i Jakub z gr. I, Michał i Jakub z gr. II oraz Amadeusz z gr. IV.


Podopieczni, podczas wykonywania świątecznych stroików, wykazali się zdolnościami manualnymi i wyobraźnią twórczą. Dzięki temu rozwijają praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny, kształtując przy tym dbałość o higienę pracy. Zdobyte umiejętności są dla nich inspiracją do przygotowania bożonarodzeniowych dekoracji w swoich domach rodzinnych. Udział w kiermaszu był również dla wychowanków okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym.

 


 Przygotowała: M. Sławska

 

DSC00744

W dniu 3 grudnia 2018 roku wychowankowie wzięli udział w finale projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”. Jego organizatorem był Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Celem projektu było inspirowanie i aktywizowanie uczniów przez sztukę do tworzenia, badania i eksperymentowania w dziedzinie literatury i teatru, współpraca młodzieży z artystami i pedagogami, promocja czytelnictwa.

Projekt trwał od czerwca do grudnia 2018 roku. O zakwalifikowaniu do projektu decydowała Komisja Konkursowa oceniająca nagrane przez młodzież filmy na temat „Dlaczego warto chodzić do teatru?”. Znaleźliśmy się w gronie pięciu najwyżej ocenionych grup i wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych. Wychowankowie pod opieką pani Joanny Domańskiej i pani Małgorzaty Sulej zdecydowali, że dokonają inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry.


Pierwsze warsztaty odbyły się 24 października 2018 w Rembowie. Gościliśmy aktora Marcela Sabata, aktorów z Teatru „Kubuś”, reżysera Przemysława Żmiejko, pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Chłopcy z wielkim zaangażowaniem, pod okiem profesjonalistów, czytali sztukę z podziałem na role. Następnie opracowali koncepcję inscenizacji teatralnej, zaproponowali elementy scenografii i przygotowali kostiumy. Szczegóły dopracowano podczas próby na scenie Teatru „Kubuś” wraz z aktorami (Ewa Lubacz, Zdzisław Reczyński) i czuwającym nad całością reżyserem (Przemysław Żmiejko). Efekty swojej pracy zaprezentowali podczas finału projektu, wzbudzając entuzjazm widowni i słuchając słów uznania ze strony organizatorów.


Uczestnicząc w warsztatach „Wczytuję sztukę”, wychowankowie mieli możliwość rozwijania swoich pasji, aktywnego odkrywania literatury, poznali specyfikę teatralnej pracy nad tekstem. Dzięki twórczym poszukiwaniom uruchomili wyobraźnię, poszerzyli wiedzę spoza podstawy programowej.

 


 Przygotowała: J. Domańska

 

IMG 20181019 163829

Koło zainteresowań plastyczne „Agat” w październiku i listopadzie zrealizowało działania poświęcone wykonaniu dekoracji na uroczystą akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz  zrobieniu stroików na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Prace na kiermasz były wykonywane wspólnie z kołem zainteresowań „FC Rembów” pod opieką pani Magdaleny Koteckiej. Efekty tej współpracy były bardzo owocne. Stosowanie różnych technik plastycznych i technicznych jest dla podopiecznych interesującą formą pracy i jednocześnie zabawy. Wychowankowie wykazali się wyobraźnią twórczą i mogli pochwalić się ciekawymi artystycznymi pomysłami. 

W zajęciach udział wzięli następujący podopieczni: z gr. I: Jakub i Patryk, z gr. II  Michał i Jakub, z gr. III Kamil, Rafał, Jakub i Karol oraz Amadeusz z gr. IV.

W październiku i listopadzie odbyło się osiem spotkań, na których zrealizowane zostały następujące tematy: 

19.10.2018r. - „Wykonywanie elementów dekoracji okolicznościowych - Święto Odzyskania Niepodległości”.

30.10.2018r. - „Wykonywanie elementów dekoracyjnych na akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości”.

07.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań sportowym FC REMBÓW - wykonywanie elementów dekoracyjnych na kiermasz świąteczny”.

08.11.2018r. - „Scenografia jako dziedzina sztuki - wykonanie okolicznościowej scenografii na Święto Odzyskania Niepodległości”.

14.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań FC Rembów - wykonywanie stroików świątecznych na kiermasz”.

22.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań sportowym FC Rembów - wykonywanie elementów dekoracyjnych na kiermasz świąteczny - kontynuacja działań”.

28.11.2018r. - „Współpraca z kołem zainteresowań FC Rembów - kontynuacja wykonywania stroików na Kiermasz Bożonarodzeniowy do Starostwa Powiatowego w Kielcach”.

30.11.2018r. - „Ozdabianie stroików na Kiermasz Bożonarodzeniowy”.

 


 Przygotowała: M. Sławska

 

7

Od ostatniej oceny odbyły się cztery spotkania w ramach koła fotograficznego „Obiektyw”. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 28.10.2018r., zajęcia trwały 2 godziny, uczestniczyło 3 wychowanków. Zajęcia dotyczyły podstawowych zasad kompozycji obrazu fotograficznego. Dnia 07.11.2018r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach współpracy kół – fotograficzne i sportowe „Pływak na basenie w Staszowie. Zajęcia trwały 2 godziny i uczestniczyło w nich 3 wychowanków. Podczas zajęć wychowankowie dowiedzieli się jak wykonywać fotografię sportową na basenie. Kolejne zajęcia odbyły się 20.11.2018r. uczestniczyło w nich 4 wychowanków i trwały 2 godziny. Tematem spotkania była fotografia reklamowa. Zadaniem wychowanków było wybrać przedmiot do sfotografowania a następnie wykonać 2 zdjęcia. Pierwsze miało jak najlepiej przedstawiać wybrany przedmiot a drugie należało zmienić znaczenie przedmiotu, tu można było dodać coś do zdjęcia. Ostatnie zajęcia odbyły się 27.11.2018r. w ramach współpracy kół: koło sportowe „Power Gym” i fotograficzne. Zajęcia odbyły się w czasie zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc w liceum ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Kielcach. Uczestniczyło w zajęciach 5 wychowanków, czas trwania 7 godzin.

 


 Przygotował: R. Mikula

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania