Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
W słonecznikach gra wciąż jeszcze pszczela muzyka, niżej liczne biedronki wdzięcznie narzekają zaś samym dołem łąkę ujeżdżają koniki polne. Tu kwiat dyni jakimś cudem w owoc przechodzi. Tu lato cierpliwie na jesień się godzi.
Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie, drży powietrze po ich śmigłym zniku. Wakacje, panie profesorze! Pora trzepać wesoło słowa jak futra na wiosnę oraz czasowniki przez dni lata odmieniać! Wóz przetoczył się z nagła – i w łozinie zzieleniał. Tylko pustki rozpryśniętej w słońcu – udar. Skacząc z bryczki, zaoczę: Bosonogi gęsiarek biegł, zaczerpnął ze źródła, znikł, jak gdyby on wybiegał potoczek. - Julian Przyboś
Leżę na łące, nikogo nie ma: ja i słońce. Ciszą nabrzmiałą i wezbraną napływa myśl: - To pachnie siano. Wiatr ciągnie po trawach z szelestem, a u góry siostry moje, białe chmury, wędrują na wschód. Czy nie za wiele mi, że jestem? - Kazimierz Wierzyński
Już zaszedł nad doliną złocisty słońca krąg, ciche odgłosy płyną z zielonych pól i łąk. Dalekie ludzi głosy, daleki słychać śpiew i cichy szelest rosy po drżących liściach drzew. Promieńmi gra różana topnieje w sinej mgle, a świeży zapach siana skoszona łąka śle. - Adam Asnyk
Leżę sobie w parku na trawie, leżę sobie w mieście Warszawie. Ważka mi usiadła na dłoni, dzwonią gdzieś nad Wisłą tramwaje, leci w górze biały szybowiec, widzi różne miasta i kraje. W trawie są biedronki i mlecze. Leżę sobie w Polsce na świecie. - Danuta Wawiłow

Lato

djLato – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najwyższymi temperaturami powietrza w skali roku. W świecie roślin jest to okres dojrzewania nasion i owoców, a w świecie zwierząt jest to okres wydawania na świat nowego pokolenia i przygotowania go do samodzielnego życia[

Godło Polski
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

w Rembowie

Get Adobe Flash player

 

20180903 114858

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

Dnia 3 września punktualnie o godzinie 12:00 zabrzmiał pierwszy dzwonek który zainaugurował rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rembowie.


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przypomnieniem rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszystkich zebranych po wakacjach uczniów, nauczycieli i pracowników Ośrodka powitał Pan Dyrektor Piotr Koźmin życząc sukcesów w nowym roku szkolnym. Swoją obecnością zaszczycił nas również w tym szczególnym dniu Pan Bogdan Gierada – członek Zarządu Powiatu w Kielcach, który również złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim zebranym.


Po ciepłym przywitaniu wszyscy wysłuchali krótki program słowno – muzyczny przygotowany przez wychowanków naszego Ośrodka pod okiem wychowawców Pani Magdaleny Koteckiej i Anny Poniewierki. Program ten zawierał wspomnienia z minionych wakacji jak również informacje dotyczące najbliższych dni, tygodni i miesięcy. Cały występ podyktowany był dużą dawką humoru i wiarą w to, że szkoła to drugi nasz dom.


Po zakończeniu akademii dało się jeszcze wyczuć ducha wakacji, ale jednocześnie słyszało się radość ze spotkania z kolegami.

 

 


 Przygotowała: A. Poniewierka

 

20180526 155021

Pierwsze zajęcia odbyły się w dniu 08.06.2018r. w grupie wychowawczej II .Udział wzięli Kacper, Jakub, Dawid, Norbert, Dominik, Patryk, Jakub, Dawid. W ramach zajęć wychowankowie wykonali ,,Wspólny grill dla wychowanków”. Zajęcia prowadzone były w godzinach od 14.00 do godz. 16.40.

Drugie zajęcia odbyły się w dniu 15.06.2018r. w grupie wychowawczej III. Udział wzięli Dawid, Mateusz, Dorian. W ramach zajęć wychowankowie wykonali ,,Bułeczki z pieczarkami i serem żółtym”. 
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 16.15 do godz. 18.15.

Trzecie zajęcia odbyły się w dniu 25.07.2018r. w grupie wychowawczej IV. Udział wzięli Kamil, Sebastian. Wychowankowie wykonali „Mini zapiekanki z pieczarkami, serem i kukurydzą”. 
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 16.00 do godz.18.00.

Czwarte zajęcia odbyły się w dniu 01.08.2018r. w grupie wychowawczej IV we współpracy z kołem fotograficznym „Obiektyw”. Udział wzięli Adam, Wojciech, Jakub. Wychowankowie wykonali „Sałatkę owocową, sałatkę jarzynową”. 
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 10.00 do godz.12.50.

Piąte zajęcia odbyły się w dniu 12.08.2018r. W grupie wychowawczej IV. Udział wzięli Adam, Wojciech, Dominik, Jakub, Sebastian, Kacper, Krzysztof, Eryk. Wychowankowie wykonali „Spaghetti i kiełbaski z grilla”. 
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 14.45 do 20.00.

Szóste zajęcia odbyły się w dniu 15.08.2018r. W grupie wychowawczej IV. Udział wzięli Kacper, Sebastian, Krzysztof. Wychowankowie wykonali „Smażony kalafior i smażona cukinia”.
Zajęcia prowadzone były w godzinach od 13.10 do 15.25.

Siódme zajęcia odbyły się w dniu 19.08.2018r. W grupie wychowawczej IV. Udział wzięli Kacper, Jakub, Dominik, Eryk, Sebastian, Krzysztof. Wychowankowie wykonali „ lodowego arbuza”.

 

 


 Przygotowała: B. Witkowska

 

IMG 20180725 131035

Wakacje to czas beztroski, czas który spędzamy na odpoczynku, od spraw codziennych, zajęć szkolnych. Wychowankowie, którzy spędzili wakacje w Ośrodku wcale nie próżnowali. Na przełomie wakacyjnych miesięcy, lipca i sierpnia odbyły się cztery spotkania z koła Filmoterapii Stacjonarnej „KADR”.

W dniu 25.07.2018 odbyły się zajęcia łączone z kołem plastycznym „Da Vinci”. W zajęciach udział wzięło 6 wychowanków: Sebastian. G, Adam. R, Kacper. P, Dominik. M, Wojciech. K, i Kacper. K. Uczestnicy zajęć obejrzeli film animowany pt.: „W głowie się nie mieści”. Po projekcji filmu stworzyliśmy plakat dotyczący pozytywnych i negatywnych emocji. Podczas zajęć poznaliśmy również akceptowalne społecznie sposoby radzenia sobie z emocjami.


W dniu 31.07.2018r odbyły się kolejne zajęcia z koła. Tym razem obejrzeliśmy film pt.: „Jurassic World”. Uczestnicy zajęć na podstawie filmu poznali cechy charakterystyczne do gatunku akcja.
W zajęciach wzięło udział 6 wychowanków. Następne zajęcia przedstawiające cechy charakterystyczne do gatunku filmowego - komedia odbyły się w dniu 17.08.2018r. W tych zajęciach uczestniczyli: Sebastian. G, Kacper. P, Krzysztof. W, Jakub. K, Eryk. P.

W dniu 07.08.2018r podczas zajęć poruszyliśmy temat „Bohater filmowy a rzeczywisty. Jak być bohaterem w dzisiejszych czasach?”. Nieletni chętnie podawali przykłady współczesnego bohaterstwa. W zajęciach udział wzięło 6 wychowanków. Podczas zajęć wyświetlony został film „Avengers”.

 

 


 Przygotowała: K. Bednarczyk

 

 DSC1014

Podczas wakacji odbyły się cztery spotkania w ramach koła fotograficznego „Obiektyw”.  Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 28.07.2018r., zajęcia trwały 2,3 godziny, uczestniczyło 3 wychowanków. Zajęcia te odbywały się w ramach współpracy kół: fotograficznego i świat mediów. Wychowankowie mieli za zadanie narysować jakiś motyw kredą chodnikową a następnie sami wkomponować się w zdjęcie.  Kolejne  spotkanie  odbyło się 01.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny i 50 minut, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na grupie 4 w ramach współpracy kół fotograficznego i kulinarnego. Wychowankowie mieli za zadanie ułożyć ciekawe kompozycje z produktów kulinarnych a następnie je sfotografować. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się 06.08.2018r. zajęcia trwały 1 godzinę, uczestniczyło 3 wychowanków – zajęcia odbyły się na zewnątrz. Wychowankowie wykonywali fotografie z wykorzystaniem długiego czasu naświetlania, uczyli się panoramowania, jak poruszać aparatem cyfrowym aby powstały kompozycje nawiązujące do impresjonizmu. Ostatnie spotkanie odbyło się 13.08.2018r., zajęcia trwały 2 godziny uczestniczyło 3 wychowanków. Podopieczni dokonywali selekcji fotografii, które wykonali na wcześniejszych zajęciach oraz zapoznawali się z instrukcją obsługi aparatów Nikon d 60, które dzięki uprzejmości Dyrektora Ośrodka zostały zakupione na potrzeby koła fotograficznego.

 

 


 Przygotował: R. Mikula

 

20180809 111843

09 sierpnia 2018r. wychowankowie: Sebastian G., Jakub K., Krzysztof W. i Kacper P. wraz z opiekunem koła „Zielone Ludki” udali się Drogą Królewską z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Łysiec- bo o nim mowa - to drugie co do wysokości wzniesienie w Górach Świętokrzyskich (595 m n.p.m). W czasach pogańskich miejsce kultu Łady, Boda i Lela (Pogody, Śwista i Pośwista). Z tego czasu pochodzą wały kultowe opasujące wierzchołek. W miejscu dawnego kultu pogańskiego usytuowano zespół klasztorny Benedyktynów. Według Długosza obiekt powstał w 1006 r. Od średniowiecza miejsce było ośrodkiem kultu związanego z przechowywaniem tu relikwii Krzyża Świętego, stąd nazwa "Święty Krzyż". Naszym głównym celem jednak było obejrzenie wystawy w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które znajduje się na Łysej Górze (Łyścu). Muzeum mieści się w zabytkowym budynku, będącym częścią kompleksu zabudowań klasztornych dawnego opactwa benedyktynów a od 1950 roku jest w posiadaniu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Z wielkim zainteresowanie śledziliśmy kolejne etapy rozwoju flory i fauny naszego regionu. Najciekawszym jednak dla chłopców okazało się wejście na platformę widokową na Gołoborzu, gdzie można podziwiać siłę natury a także przepiękne okoliczne widoki.

Dziękujemy Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego za umożliwienie nieodpłatnego zwiedzenia wystawy w Muzeum Przyrodniczym oraz wejście na platformę widokową na Gołoborzu.

 

 


 Przygotowała: M. Łubek

Koła zainteresowań

Gazetka Ośrodkowa

Gazetka Konkursowa

Bezpieczna szkoła

Szkoła Dobrego Wychowania